Yedek Parça Alımlarında Dikkat Etmeniz Gerekenler:

  1. Çevrenizde yedek parça satıcıları hakkında araştırma yapın. Güvenilir yerleri tercih etmeye çalışın.
  2. Ürünün fiyatına araştırıken ürünün marka kıstasına göre araştırın. Marka hakkında bilginiz yok ise işleminizi yapacak ustadan ürün ve markası hakkında bilgi alın.
  3. Marka belirtilmeyen toplu parça listelerinde satıcıların fiyat hesaplarken ürünlerin en ucuz olanlarını hesaplayacağını unutmayın. Bu yüzden ustanızdan ürünleri markalarının ne olması gerektiği hakkında bilgi alın.
  4. Ürün araştırması yaparken otomotiv sektöründe çoğu ürünün Sahtesinin yada Revizyonlusunun olduğunu aklınızdan çıkarmayın.Ucuza aldığınızı zannettiğiniz ürünün sahtesini alma ihtimaliniz herzaman vardır. Bu konuda işleminizi yapacak ustadan yardım alabilirsiniz.
  5. Toplu ürün alımlarınızda her bir parçayı gözünüz ile görün.Hepsinin Sıfır ürün olduğunu teyit edin. Çıkma yada Revizyonlu ürünleri Sıfır ürün aldığınızı sanarak satın alabilirsiniz.
  6. Ürünlerin ödemesini yaptıktan sonra muhakkak Fiş yada Fatura isteyin. Eğer satıcının garanti verdiği ürün var ise muhakkak FATURA alın.
  7. Toplu yedek parça alımlarınızda, bütün ürünlerin satıcının elinde olup olmadığını öğrenin.Bu bizim en çok karşılaştığımız problemlerdendir.
Your Cart
0
X